SEPHORA TÜRKİYE VE KAGİDER’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK!
Ana Sayfa SEPHORA TÜRKİYE VE KAGİDER’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK!

SEPHORA TÜRKİYE VE KAGİDER’DEN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK!

Geçtiğimiz yıl KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliği ile başlattığımız Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı ile bu yıl da kadın girişimcilere destek vermeye devam ediyoruz. İlk dönemi değerlendirmek için düzenlediğimiz özel etkinlikte, proje kapsamında belirlenen 5 kadın girişimci, ilham ve cesaret veren yolculuklarını da bizlerle paylaştı.

“Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” mottosuyla kadınların içlerindeki güce odaklanan Sephora, KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) işbirliğiyle gerçekleştirdiği kadın girişimcilerin iş hayatındaki varlıklarını aktif bir şekilde sürdürmesine olanak sağladığı Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nın ikinci dönemini özel bir etkinlikle duyurdu. Girişimci kadınları sosyal hayatta varlıklarını destekleyen programın yeni dönemi, Tülin Şahin’in moderatörlüğünde; KAGİDER Başkanı Emine Erdem ve Sephora Türkiye Pazarlama ve E-ticaret Direktörü Ayça Kaya ev sahipliğinde gerçekleşti. Programın ilk döneminin belirlenen 5 kadın girişimcisi; İrem Atay, Melis Doğantan, Deren Öztürk Mataracı, Sinem Kapar Şahindere ve Simge Kamacı eğitimlerden aldıkları ilhamı ve marka yolculuklarını paylaştı.

 

 

Sephora Türkiye ve KAGİDER,

Kadın Girişimcilerin Başarı Yolculuğuna Cesaret Verdi!

Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programında seçilen kadın girişimciler açıklandı.  

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Kadın Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nda başvuru yapan 200 aday arasından 5 kadın girişimci jüri tarafından belirlendi.

Seçilen kadın girişimciler, Sephora’nın global ve yerel tedarikçi ilkelerini yerine getirmesi şartı ile sephora.com.trde satış imkanı elde edebilecek.

 

“Güzelliğin Sınır Tanımayan Gücü” sloganıyla güzelliğin kapsayıcılığına ve çeşitliliğine odaklanan  Sephora Türkiye, her platformda kadınların yolculuklarına eşlik ediyor. Kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesini hedefleyen KAGİDER ile güçlerimizi birleştirerek, geçtiğimiz yıl Kozmetik ve Güzellik Sektöründe Kadın Girişimcileri Geliştirme Hızlandırma Programı’nı başlattık. Girişimci kadınları pek çok farklı eğitim içeriğiyle destekleyen program sonunda seçilen 5 kadın girişimci, hikayelerini Sephora Türkiye ve KAGİDER’in desteği ile sürdürme imkanı bulacak.

Kadınların iş hayatında aktif bir kariyer yolculuğuna odaklanan ve onları cesaretlendiren eğitim programının ardından seçilen isimlerin çalışmalarını sürdürülebilir hale getirmesini hedefliyoruz. Belirlenen kadın girişimciler arasında Hindistan’dan Ayurveda eğitimi alarak kendi markasını kuran ve doğal ürünleriyle ön plana çıkan Melis Doğantan, doğal cilt ürünleri markasıyla Ecz. Sinem Kapar Şahindere, el yapımı mum ürünleriyle İrem Atay, bütünsel iyilik felsefesiyle bitkisel ve sürdürülebilir cilt ürünleri geliştiren Simge Kamacı ve çevre dostu cilt ürünleriyle Deren Öztürk Mataracı bulunuyor.

Program kapsamında seçilen kadın girişimciler ayrıca KAGİDER’in koçluk çalışmaları kapsamında da mentorluk desteği alacaklar. Böylece girişimcilerin iş alanlarındaki farklı fırsatları değerlendirmelerine, işlerini büyütmelerine ve karşı karşıya kaldıkları sorunları çözümlemelerine yönelik adımlar atılması için bir destek imkanı sunulacak.

Kadın girişimcileri girişim ve özgüven odağında hayatlarına dokunarak destekleyen program hakkında Sephora Türkiye Pazarlama ve E-Ticaret Direktörü Ayça Kaya şunları ifade etti ‘‘Güzellik olgusunun kapsayıcılığına, sürdürülebilirliğine ve çeşitliliğine inanan Sephora Türkiye olarak KAGİDER ile gerçekleştirdiğimiz bu programın asıl amaçlarından bir ise kadınların iş hayatında üretkenliğine ve iş hayatındaki varlıklarına destek olmaktan geçiyor. Bu bakış açımızla bulunduğumuz her platformda kadınların yolculukların eşlik etmek onları daha da cesaretlendirmek için daha neler yapabiliriz düşüncesiyle ilerliyoruz. KAGİDER işbirliği ile hayata geçirdiğimiz eğitim programı,  yolculuğumuzun çok değerli bir parçası.. Programımızın ardından seçilen kadın girişimcilerle bu yolda beraber  yürümek Sephora Türkiye için bir gurur kaynağı. Tüm bu süreçte girişimci kadınların ilham veren başarı hikayelerini deneyimlemekten mutluluk duyduk. Önümüzdeki dönemde bu iş birliğini sürdürülebilir bir hale getirirek kadın girişimcilerin heyecanlarına ortak olup, sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaya emin adımlarla devam edeceğiz.’’.

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

‘Girişimcilik hiç kuşkusuz mücadeleci bir ruh ister. Kadınlar doğaları gereği bu mücadeleci ruha sahipler. Bu sebeple girişimciliğe yatkınlıkları en çok da kriz zamanlarında kendini gösteriyor. Bunun en son örneğini pandemide yaşadık. Ülkemizde kadın girişimci oranı pandemide yüzde 2’lik bir artış gösterdi. Çünkü kadınlar hane gelirine katkıda bulunmak üzere içlerindeki girişimcilik potansiyelini açığa çıkardılar. Kamu, özel sektör ve sivil topluma düşen, kadınların bu potansiyelini baskılayan finansmana erişim, rol model eksikliği, ataerkil önyargılar gibi engelleri kadınların önünden kaldırmak ve kadın girişimcileri işlerini kurmaları ve büyütmeleri için desteklemektir. Sephora Türkiye ile birlikte kozmetik sektörü özelinde gerçekleştirdiğimiz bu programın özel sektöre örnek bir model oluşturduğunu biliyor, iyi örneklerin artmasını temenni ediyorum.”