Cildiniz İçin 4 Vitamin
Ana Sayfa Cilt Bakımı Cildiniz İçin 4 Vitamin

Cilt Bakımı

Cildiniz İçin 4 Vitamin

Vitaminler sağlıklı bir bedenin en temel yapı taşlarındandır. Her vitaminin farklı bir işlevi ve etkisi vardır. Ancak tükettiğimiz gıdaların her geçen gün giderek yapaylaşması üzerine vitamin alım tercihlerimiz de değişiyor. Uzman markalar tarafından üretilen güvenilir vitamin hapları birçok tüketicinin tercihi olmaya başlıyor.

Cilt Sağlığında Hangi Vitamin Ne İşe Yarar?

Vitaminler yalnızca bağışıklığı güçlendirmekle kalmaz, son yıllarda giderek artan klinik çalışmalar neticesinde, cilde doğrudan uygulanan vitamin serumlarının etkisi hakkında da çok net sonuçlar elde ediliyor. Düzenli uygulandığında cilt sorunlarını gideren vitamin ürünlerini Sephora‘da bulabilir ve kısa zamanda ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Cilde İyi Gelen Vitaminler Nelerdir?

Elbette her vitamin takviyesi cilde katkı sağlar. Sağlıklı bir cildin ihtiyaç duyduğu olmazsa olmaz bazı vitamin türleri vardır. A, B, C ve E vitaminlerini içeren ürünleri kullanmanın cilt sağlığı ve güzellik üzerindeki etkisi, uzmanlar tarafından da sıklıkla dile getirilir. Bu temel vitaminleri içeren serum, tonik, nemlendirici ve hatta makyaj temizleyici gibi birçok farklı ürün çeşidine Sephora’dan ulaşabilirsiniz. 

C Vitamini Ne İşe Yarar?

Sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayan şey, vücut dokusunda bulunan kolajenlerdir. Ancak cilt yaşlandıkça bu dokular zarar görür. Cildimiz de parlaklığını ve sıkılığını bu aşamada kaybetmeye başlar. Vücuttaki kolajen miktarı azaldıkça keratin üretimi de aynı oranda azalır. Keratin azlığı ise siyah nokta oluşmasının ve siyah noktaların belirgin olarak görünmesinin en temel sebeplerinden biridir.

Düzenli olarak kullanacağınız C vitamini ürünleri, yaşlanmayı gözle görülür bir şekilde geciktirecektir. Hücre yenilenmesini sağlayan C vitamini sayesinde cildiniz sıkılığını ve parlaklığını kaybetmeyecek, siyah nokta oluşumunun da önüne geçilecektir. Sephora ürünleri arasında C vitamini içeriğine sahip olan sayısız ürün bulabilirsiniz.

  • Sephora Collection’ın The Inkey List Vitamin C Serum ürününü düzenli olarak kullandığınızda, çevre kirliliğinin neden olduğu zararlardan arınabilir ve cildinizin matlaşmasını önleyebilirsiniz.  
  • Canlandırıcı tonik ürünü olan Pixi Vitamin C Tonic ürününü düzenli kullandığınızda, daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. 
  • C vitamini ve magnezyum yönünden zengin olan Ren Nemlendirici Jel Krem’i günün her anında uygulayabilir ve cildinize ihtiyacı olan vitamini dilediğini zaman verebilirsiniz.

 

B Vitamini Ne İşe Yarar?

Kozmetik ürünlerinin hemen hemen büyük bir kısmına B vitamini eklenir. Çünkü ciltte oluşabilecek iltihap ve lekeleri önlemede müthiş bir etkiye sahiptir. Bu yüzden akne tedavilerinde de sık sık kullanılır. B vitamini, ciltteki nemi dengede tuttuğu için özellikle çok yağlı ve kuru ciltlerin ihtiyaçları arasındadır. Sephora Collection’ın ALPHA-H B Vitamin Serumu, çevresel nedenlerle oluşan elementlerin emilmesine katkı sağlar. Düzenli olarak kullanıldığında, içeriğindeki doğal antioksidan chia ve ferulik asit sayesinde nem oranını dengeler ve daha dolgun bir ten görümü vadeder.

A Vitamini Ne İşe Yarar?

A vitaminin cilde yaptığı en büyük katkı, onu güneşin etkilerinden korumasıdır. Hatta daha önceden oluşmuş güneş lekelerinin tedavisinde de önemli bir yer tutar. Bu sebeple yaz günlerinde ihmal edilmemesi gerekir. İnce çizgilerin açılmasını sağlar ve canlılığını yitirmeye yüz tutan hücreleri yeniden hareketlendirir. Bu da yaşlanmayı geciktirecek adımlardan biridir. Sephora Collection’ın ALPHA-H A Vitamini Serumu‘nu düzenli olarak kullandığınızda, cildin doğal yenilenme sürecine destek olabilir ve daha genç bir cilt görünümü elde edebilirsiniz. 

E Vitamini Ne İşe Yarar?

Diğer vitaminlerle kıyaslandığında toksik maddelerin ciltten temizlenmesinde en güçlü etkiyi E vitamini gösterir. Vücuttaki serbest radikallerle savaşan bir antioksidandır. Cilt serumu halinde kullanıldığında, özellikle göz ve dudak çevresinde etkinlik gösterir.    Sephora Collection’ın ALPHA-H E Vitamini Serumu‘nu düzenli olarak kullandığınızda, cildinize uzun süreli nem kazandırabilirsiniz. Bu sayede pürüzlü ve pul pul dökülen kuru cilt görünümünden kurtulabilirsiniz. 

Cildinize ihtiyacı olan vitaminleri vermenin en hızlı yolu, vitamin serumları kullanmaktan geçer. Sephora Collection ürünleri arasından cildinize uygun birçok seçenek bulabilir ve uzun yıllar etkisini göreceğiniz bir bakıma kavuşabilirsiniz.