Cilt Temizleyicisi ile Makyaj Temizleyicisi Arasındaki Fark Nedir?
Ana Sayfa Makyaj Cilt Temizleyicisi ile Makyaj Temizleyicisi Arasındaki Fark Nedir?

Cilt Bakımı

Cilt Temizleyicisi ile Makyaj Temizleyicisi Arasındaki Fark Nedir?

Günlük rutinimizde kullandığımız cilt bakım ürünlerinin işlevlerinin birbirinden farklı olduğunu ve her birinin farklı bir amaca hizmet ettiğini bazen unutuyor hatta karıştırıyoruz. Bunun en büyük örneklerinden biri ise yüz temizleme ürünleri ile makyaj temizleme ürünlerinin arasındaki fark! Hep birbiri ile karıştırılan cilt temizleme ürünlerini bu yazımızda yakın markajımıza alıyoruz. Gelin bu iki ürün arasındaki farklı yazımızın devamında hep birlikte inceleyelim.

Cilt temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Gün içinde cildimiz maruz kaldığımız hava kirliliği gibi dış etkenler nedeniyle yağlanır ve cilt gözeneklerinde tıkanmalar meydana gelebilir. Cilt temizleme ürünlerinin en temel amacı, ciltte gün içinde biriken yağı ve kiri temizlemektir. Bu sayede cilt gözeneklerde biriken kir ve yağlardan arınarak temiz bir görünüme kavuşur.

Belif Aqua Bomb Jelly Cleanser Yüz Temizleme Jeli , Sephora Collection Smoothing Cleanser Exfoliates +Shine Gel,  Shiseido Complete Cleansing Microfoam ve Estee Lauder Perfectly Clean Foam Cleanser denemenizi tavsiye ettiğimiz cilt temizleme ürünleri arasında yer alıyor.

Özetlemek gerekirse; cilt temizleme ürünleri makyaj yapıp yapmamaya bağlı olmaksızın her gün mutlaka kullanılması tavsiye edilen cilt bakım ürünlerinden biridir. Temiz ve arınmış bir cilt için önerimiz sabah ve akşam cildinizi temizleme jeli ile yıkamanız.

Makyaj temizleme ürünleri nedir ve ne işe yarar?

Makyaj temizleme ürünleri ise maskara, fondöten, allık, ruj gibi çeşitli makyaj ürünlerini cildinizden temizlemek amacıyla kullanılır. Özellikle uzun süre kalıcılık etkisi olan makyaj ürünleri gün boyu cildimizde kalır ve cildimizin ürettiği yağ ile birleşerek gözeneklerimizde birikir. Gözeneklerde biriken bu makyaj kalıntılarından cildi tam anlamıyla arındırmak için kullandığınız temizleyici ürünler yeterli etkiyi elde etmenize yardımcı olmaz. Bu nedenle makyaj ürünlerini çözebilen formüle sahip makyaj temizleme ürünlerini kullanmak daha doğru olacaktır. Bunun için micellar sulardan ya da makyajın yoğunluğuna göre yağ bazlı ürünlerden destek alabilirsiniz.

Lancome Miel En Mousse Yüz Makyaj Temizleyici, Sephora Collection Micellar Cleansing Water veDrunk Elephant Slaai Makeup-Melting Butter Cleanser denemenizi tavsiye ettiğimiz makyaj temizleme ürünleri arasında yer alıyor.

 

Sizler için önerdiğimiz tüm ürünler ve daha fazlasını sephora.com.tr adresi üzerinden, Sephora mağazalarımızdan ve Sephora Türkiye Uygulaması’ndan inceleyebilirsiniz.