HER ERKEĞİN BİLMESİ GEREKEN BAKIM İPUÇLARI
Ana Sayfa Erkek HER ERKEĞİN BİLMESİ GEREKEN BAKIM İPUÇLARI

Cilt Bakımı

HER ERKEĞİN BİLMESİ GEREKEN BAKIM İPUÇLARI

Cinsiyet fark etmeksizin her insanın cilt yapısına uygun bir bakım rutini oluşturması, cilt sağlığı ve görünümü açısından büyük önem taşır. Cilt sorunları dönemsel, çevresel ya da genetik faktörlerden kaynaklı olarak meydana gelebilir. Ancak cilt sorunlarının oluşmasının en yaygın sebeplerinden biri de cilt bakımına yeterli özeni göstermemektir. Eksiksiz bir erkek cilt bakımı rutini, cildi derinlemesine temizleyen, nemlendiren ve güçlendiren ürünlerden oluşmalıdır. Siz de erkek yüz bakımı ve sakal bakımı ürünlerine Sephora farkıyla sahip olabilir, kendinize pratik, kolay ve etkili bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.

 

Erkek cilt bakım ürünlerini Sephora’da keşfet!

 

Erkekler İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güne başlarken ve gün sonunda temiz bir cilde sahip olmak, sağlıklı bir cilde kavuşmanın en önemli anahtarlarından biridir. Cildinizde gün boyu kir, toz ve yağ kalıntıları birikir. Özellikle yoğun tempolu bir günün sonunda terlediğinizde ya da spordan çıktığınızda, cildinizdeki yağ ve sebum üretimi de artar. Bu kalıntıları cildinizden arındırmadığınız takdirde gözenek görünümü, sivilce, akne ve benzeri cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle cildinizi her sabah ve akşam cilt yapınıza uygun bir temizleyici ile arındırmanız gerekir.

Erkeklerin önem vermesi gereken bir diğer unsur ise sakal bakımıdır. Sakallarınızı yalnızca sabunla yıkamak ya da her duş esnasında temizlemek, yeterli bir bakım sağlamaz. Tıraş olduğunuzda ise, cildinizdeki hücre yenilenmesini hızlandırmış ve ölü hücreleri arındırmış olursunuz. Başka bir deyişle, cildinizde doğal bir peeling etkisi yaratırsınız. Bu esnada cildiniz normalden daha fazla hassaslaşır. Batık, sivilce ve kıl dönmesi gibi sorunların önüne geçebilmek için, cildinizi tıraş sonrasında nemlendirmeli ve beslemelisiniz.

Erkeklerin Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Eksiksiz ve etkili bir cilt bakım rutini oluşturmak için, öncelikle cilt yapınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yüz temizleme ürünü seçmeli ve bu ürünü günde iki kez düzenli olarak cildinize uygulamalısınız.
Cilt temizliği aşamasının sonuna geldiğinizde, cildinizi derinlemesine nemlendiren erkek yüz kremi seçeneklerinden birini kullanmalı, böylelikle cildinizin doğal bariyerini güçlendirmelisiniz.
Sakallarınızı her gün ya da iki günde bir yıkamalı, belirli aralıklarla sakallarınızın altında kalan cilt dokusunun nefes almasına olanak tanımalısınız.
Tıraş olduktan sonra cildinizi yatıştıracak bir balsam ya da losyon kullanmayı ihmal etmemelisiniz.
Günlük cilt bakım rutininizi desteklemek için cildinizi arındıran ve güçlendiren erkek yüz maskesi seçeneklerinden yardım alabilirsiniz.
Yaşlanma belirtileriyle mücadele edebilmek için göz çevresi kremlerinden yardım alabilir, bu bölgedeki cilt dokusunu nemlendirerek ve güçlendirerek daha genç görünen bir cilde kavuşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Erkek Bakım Ürünleri Nelerdir?

Erkeklerin büyük çoğunluğu, uygulaması çok zaman almayan ve kullanımı pratik cilt bakım ürünlerinden yana tercih yapar. Siz de kendinize hızlı, güçlü ve etkili bir bakım rutini oluşturmak istiyorsanız, birden fazla etkiyle formüle edilmiş ürünlerden ya da erkek bakım seti tavsiye ve önerilerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin, cildinizdeki fazla yağ üretimini dengelemek ve yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlamak için cildi matlaştırma etkili ve antioksidan içerikli bir yüz temizleme jeli tercih edebilirsiniz. Cildinizi temizlemek, arındırmak ve pürüzsüzleştirmek için peeling etkili yüz temizleyicilerden yana seçim yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bakım ürünlerine tek seferde sahip olmak istiyorsanız, tercihinizi Sephora Favorites Box Sport gibi günlük bakım rutini setlerinden yana kullanabilirsiniz.

Erkekler İçin Cilt Bakım Ürünleri Önerileri

Sephora Collection Peeling Temizleme Jeli For Men, cildinizi hem temizlemek hem de ölü hücrelerden arındırmak için ideal bir yüz temizleme jelidir. Sephora Collection Matlaştırıcı Nemlendirici Krem gibi ürünler sayesinde cildinizi nemlendirirken sebum ve yağ üretimini kontrol altına alabilirsiniz. Biotherm Age Fitness Soin Jour Onarıcı Gündüz Kremi gibi ürünler yardımıyla ince çizgi görünümünü önleyebilir ya da giderebilirsiniz. Sephora Collection Sakal Yumuşatıcı Losyon ve CFM Aloe’li Tıraş Jeli gibi ürünlerden yardım alarak tıraş olmayı çok daha güvenli, sağlıklı ve pratik bir sürece dönüştürebilirsiniz. Dior Sauvage After-Shave Lotion, Chanel Tıraş Sonrası Losyon ya da Hermes Tıraş Sonrası Balsam gibi ürünlerden yardım alarak cildinizi yatıştırabilir ve güçlendirebilirsiniz.

Siz de günlük yaşam temponuzu ve cilt ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak kendinize en uygun bakım ürünlerini seçebilir, Sephora farkıyla eksiksiz bir erkek cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.