SEPHORA’DA DAHA BİLİNÇLİ BİR GÜZELLİK YOLCULUĞU BAŞLIYOR
Ana Sayfa SEPHORA'DA DAHA BİLİNÇLİ BİR GÜZELLİK YOLCULUĞU BAŞLIYOR

SEPHORA’DA DAHA BİLİNÇLİ BİR GÜZELLİK YOLCULUĞU BAŞLIYOR

Güzelliğin sınır tanımayan gücü Sephora daha sorumlu bir güzellik anlayışı için harekete geçti.

Güzellik dünyası değişiyor…
Ve Sephora’da biz;
Daha kapsayıcı,
Kendini her gün yeniden keşfeden,
Yenilikçi bir güzelliğe inanıyoruz. Parfümlerimiz, makyaj, cilt bakımı ve güzellik ürünlerimiz ile beklentinizi karşılamak için elimizden geleni yapmaya kararlıyız. Ve bu konuda her zaman şeffaf olmak önceliğimiz.

Yepyeni GOOD FOR serimizdeki ; doğal içerikleriyle daha iyi bir dünya odağında hazırladığımız yüzlerce ürünü keşfedin.

Ve bundan sonra her yeni dönem, bizim için yeni adımlarla gelecek.
Tıpkı, geri dönüşüm programımımızın başlangıcı gibi.

Geri dönüşüm programımızı başlatıyoruz.
Bu program ile birlikte; mağazalarımıza yerleştirdiğimiz geri dönüşüm kutuları aracılığıyla boş parfüm şişelerini, makyaj ve cilt bakımı ürün ambalajlarını mağazalarımızda toplamayı ve geri dönüşüme katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu henüz sadece bir başlangıç; ama attığımız her adımın ne kadar önemli olduğunun da farkındayız.
Birlikte çok daha fazlasını başaracağız.

ÇÜNKÜ BİRLİKTE BU GÜCE SAHİBİZ; GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ

Kozmetik sektöründe trendlere yön veren Sephora, bu sefer odağını, kapsayıcı ve yenilikçi güzelliğe doğru çeviriyor. Kadınları destekleyen sosyal sorumluluk projeleri ve daha iyi bir dünya için geliştirdiği koleksiyonlarıyla dikkat çeken Sephora, güzelliğin sınır tanımayan gücü sloganına anlam katıyor. Global ölçekli programı Sephora Stands çatışı altında ise hem çevreye hem de kadınlara değer katmaya özen gösteriyor. Bu çerçevede, geri dönüşüm projesi olan Good For Recyling ile yepyeni bir hikayenin kahramanı oluyor. Aynı zamanda girişimci kadınlara destek veren Kagider ile güçlerini birleştirerek, iyilik hareketini ana merceğine alıyor.

Sürdürülebilir vizyonuyla kuvvetlendirdiği ‘’Good For’’ anlayışını benimseyen Sephora, böylelikle; daha etkili, doğal formüllerini ‘’ We care for Good Formulas’’ta; çevre dostu geri dönüştürülebilir ambalajlı ürünlerini ‘’We care for Good Packaging’’te; kalite, güven, sosyal ve çevresel standartlar uyum ve şeffaflık ilkelerini ise ‘’We care for Good Ways of Doing’’ değerleriyle sahipleniyor.

İyi Olan Bizi Güçlendirir

Sephora Collection, makyaj, cilt bakımı ve parfüm ürünleriyle tam şeffaflık politikasını ulaşılabilir fiyat skalasını da sunuyor. Marka, ürün formüllerinden, ambalajlarına ve üretim uygulamalarına kadar daha sürdürebilir bir dünya için ‘’ Good for ‘’ konseptini benimsiyor. Bu iyilik hareketini ön planına alan marka, tüketiciler ve dünya için daha iyisini sunarak, ürünlerini geliştiriyor.

Sephora Stands çatısı altında hayata geçen Good For Recyling projesi kapsamında doğaya ve enerji tasarrufuna katma değer sağlanıyor. Sephora Türkiye mağazalarına özel konumlandırılan geri dönüşüm kutuları sayesinde boş parfüm şişeleri, makyaj ve cilt bakımı ürün ambalajları toplanırken, güzellik geri dönüştürülüyor.

We Care For Good yolculuğuyla da beraber Sephora kalitesini ve ulaşılabilir fiyat skalasını odağına alarak güzellik tutkunlarının dikkatini çekiyor. ’We Care For Good’’ ilkesiyle üç farklı değere ışık tutan Sephora Collection, farklılığını ortaya koyuyor.

 

Sephora Türkiye, hayata değer katan kadınların yanında

 

Güzellik tutkunlarının aşk markası haline gelen Sephora, girişimci kadınlara destek veren KAGİDER yürütülen iş birliği ile kadınları her platformda desteklemeye özen gösteriyor. Global ölçekli programı ‘Sephora Stands’ çatısı altında yürütülen bu işbirliğiyle seçilen 30 kadın girişimciyi 3 günlük geliştirme ve hızlandırma kampına alarak verilecek workshoplar ile girişimci kadınlara cesaret ve yeni pazar fırsatlarıyla buluşturma imkanı sunuyor.
Sephora Türkiye, daha iyi bir dünya ve hayata değer katan kadınların her zaman yanında olmaya devam ediyor.