SEPHORA İLE “GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ”NÜ KEŞFET!
Ana Sayfa Güzellik İpuçları SEPHORA İLE "GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ"NÜ KEŞFET!

Güzellik İpuçları

SEPHORA İLE “GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ”NÜ KEŞFET!

Dünya kozmetik ve cilt bakım trendlerine yön veren Sephora, alışılmış güzellik standartlarının ötesinde bir kampanyaya imza attı. Sephora, “The Unlimited Power of Beauty” mottosuyla herkesi güzelliğin sınır tanımayan gücü ile tanışmaya ve bilinen güzellik kalıplarını yıkmaya davet ediyor.

Sephora, kalıpları yıkan güzellik vizyonunu anlatmak üzere harekete geçti! Yeni global kampanyamız kapsamında vurguladığımız “The Unlimited Power of Beauty” motto’sunda  “Kendi güzelliğinizin gücünü keşfedin ve ona kucak açın!” diyoruz. Yeni kampanya filminde, güzellik olgusunun, bir standarda, bedene veya filtreye ihtiyacı olmadan, gücümüzü ve özgüvenimizi ortaya koyan bir araç olduğunun altını çiziyoruz. Güzelliğin sınır tanımayan gücüne herkesin sahip olduğunu ve herkesin özgürce kendi güzellik tanımını ortaya koyabileceğine inanıyoruz. Dünyada ne kadar insan varsa o kadar farklı güzellik tanımı olduğu ilkesini savunarak bunun yanı sıra sadece bir kadının bile tüm bu farklı güzellik tanımlarını isterse tek bir günde veya koca bir hayat içinde deneyimleyerek, içindeki sınır tanımayan gücü kutlaması gerektiğinin de mesajını vermek istiyoruz.

Sephora’nın Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi Mağazacılık ve İmajdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lisa Attia, yeni kampanya filmi hakkında “Güzelliğin Sınırsız Gücü, insanların kalbine dokunuyor çünkü onlara güzelliğin gücünün herkesin iç dünyasında neler yaratabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu kampanya aslında Sephora’nın tüm çalışanlarına ilham da veriyor. Kendilerini satış ve performansın çizdiği sınırı aşarak konumlandıran bir topluluğun üyesi olduklarını hissediyorlar. Hepimiz bu güce sahibiz. Güzellik sektöründeki çeşitliliği yüceltmek, markamızın DNA’sında var” dedi.

Güzellik olgularının değiştiğine atıfta bulunan kampanya filmi, izleyenlerin kendilerini hikayenin içinde görmesini ve güzellik potansiyellerini keşfetmesini de sağlıyor.  Kendini sevme ve kimliğini ortaya koyma gücünden ilham alan film, standartların dışında olan kareler ile tutkunlarını ekrana adeta bağlıyor.

Güzelliğin, kişinin kendini deneyimleme ve tanımlama gücüne ve hakkına sahip olduğu bir oyun alanı olduğunan inanıyoruz.

Adweek tarafından 2019’da “Yılın Uluslararası Ajansı seçilen” BETC tarafından hazırlanan ve ünlü fotoğraf sanatçısı Jonas Lindstroem’ün yönetmenliğini üstlendiği filmde, her güzellik keşfinin beraberinde getirdiği samimiyet hissi ve duygular, bu anların hayatın farklı aşamalarındaki kişisel değişim ve gelişim anları olarak ifade edilmesini sağlıyor.  Ayna karşısında kendi kendine tekrarlanan sözleri içeren portrelerin her birinin güzellikle ilgili farklı bakış açılarını da yansıtmaktan çekinmiyor.

Filmde birbirinden farklı karaktere yaşa ve tarz sahip kadınların kendi özlerine doğru yaşadıkları güzellik felsefesi işleniyor.  Kadınların hayatı boyunca sürdürdüğü ilişkiler, güçlü hissettikleri anları olduğu kadar kendilerinden emin olmadıkları gerçek anlarda ekrana samimi bir şekilde yansıtılıyor. Her güzellik keşfinin beraberinde getirdiği yaşanan duygular bu anların hayatın farklı aşamalarındaki kişisel değişim ve gelişim anları olarak ifade edilmesini sağlıyor. Özgün reklam filminin fonuna ise Kelsey Lu’nun duygu yüklü ikonik parçası “I’m not In Love” şarkısı eşlik ediyor.

İngiliz fotoğrafçı Nadine Ijewere’nin objektifinden çıkan kampanyada kullanılan görseller, bir yandan parfüm, makyaj, cilt bakımı gibi farklı ürün gruplarını  anlatıken bir yandan da her biri yaş, cinsiyet, fiziksel görünüş veya tarzdan bağımsız olarak güzelliğin zenginliğinin hikayesini anlatan eşsiz ve güçlü kadınları yansıtıyor.

Kampanya kapsamında çekilen, ilham veren kadınlarımızın videolarına Sephora Türkiye Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sephora Presents – Gülşah’s Unlimited Story

 

Sephora Presents – Melisa’s Unlimited Story

 

 

Sephora Presents – Meriç’s Unlimited Story

 

 

Sephora Presents – Başak’s Unlimited Story